13 gegužės 2016

Maisto atradimai - "Oatly"

Kartais būna, jog atrandu maisto produktą, kurį norisi naudoti visur. Šiuo metu tokių mano atradimų topuose laikosi avižų pienas "Oatly". Pastaruoju metu stengiuosi vartoti mažiau pieno produktų (tiesa, sunkiausiai sekasi atsisakyti sūrio), todėl ieškau įvairių pakaitalų. Išbandžiusi visiems gerai žinomus ir išragautus migdolų bei sojų pienus, išbandžiusi įdomesnius grikių bei kinvos, galiausiai paragavimui nusipirkau šį - avižų. Pirma mintis po paragavimo - šlykštu, daugiau niekada nepirksiu. Skonis kaip avižų košės nuoviro, jokio pienui būdingo saldumo, tiesiog visiškai neutraulus skonis. Tiesa, įpusėjusi butelį pastebėjau, jog mano skonio receptoriai, įpratę prie saldžių dalykų, po truputį apsiprato ir avižų skonis pradėjo rodytis ne tik kad pakenčiamas, bet net ir visai skanus. Vis dėlto, labiausiai jį įvertinau tada, kai savo pamėgtame kokteilyje (bananas+riešutų sviestas+pienas) sojų pieną pakeičiau avižų. To-bu-la. Ir laaabai sveika virškinimui! Nuo tada avižų pienas karaliauja mano šaldytuve ir jį pilu ne tik į kokteilius, bet ir į trintas sriubas (kadangi nėra saldus, tam jis tobulai tinka), iš jo darau bešamelio padažą, balinuosi juo kavą...

O štai taip atrodo visiškai paprastas, bet tuo pačiu nepaprastai skanus ir maistingas kokteilis.
Reikės:
* poros bananų
* avižų pieno "Oatly"
* šaukšto riešutų sviesto
* šaukšto chia sėklų

Labai rekomenduoju naudoti ekologiškus ingredientus - ekologiškas riešutų sviestas nepalyginamai skanesnis už įprastą (kuriame ko tik nebūna...), tą patį galiu pasakyti ir apie bananus. Šį kartą viskas, ką dėjau į kokteilį buvo ekologiška, tad ir skonis buvo dar geresnis, nei iš įprastų produktų.Bananus ir riešutų sviestą tiesiog sumečiau į maisto smulkintuvą (nes neturiu trintuvo, bet ir taip viskas puikiai pavyko), avižų pieno pyliau iš akies, galit reguliuoti, kokio tirštumo kokteilio norisi. Viską sutryniau, atskyriau dalį kokteilio ir į jį subėriau chia sėklas, palikau jas keletai minučių, kad išbrinktų. Paskui dar susigalvojau kokteilį "paspalvinti" - atskyriau jį per pusę ir į vieną iš jų įbėriau kelis šaukštelius ekologiškos kakavos. O galutinis rezultatas atrodo taip:


Aišku, iš tiek produktų išėjo ne viena, o dvi porcijos, bet kol fotografavau, kitą taurę jau tuštino vaikinas :) 

Kai norisi įvairovės, įprastą Oatly pakeičiu šokoladiniu (skonis labai primena "Miau", tik sudėtis kur kas geresnė), dar asortimente yra avižų pienas su vitaminais (kas aktualu nevartojantiems mėsos bei pieno produktų).

O kokie maisto atradimai šiuo metu karaliauja jūsų šaldytuve? Ar jums būtų įdomu dažniau skaityti straipsnius apie mano pamėgtus maisto produktus? Šiuo metu tinklaraštyje vykdau apklausą apie tai, kokius straipsnius norėtumėte matyti dažniau, apklausos laukelius rasite dešinėje puslapio pusėje, sudalyvaukite!

2 komentarai:

  1. Laba diena,
    Norėčiau paklausti, kur ir už kiek perkate chia sėklas? Nes kiek ieškojau internete, sudėtinga rasti kažką gera kaina.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Mano paskutinis 'apsėdimas' - avokadai. Nors jau daug kam seniai tai nėra joks atradimas, man - atvirkščiai, tik dabar akys atsivėrė :) Pradėjau daryti visokias užtepėles, trinti, pjaustyti, net desertą suradau su avokadu! Ir jei atvirai, aš jį ir vieną galiu valgyti, nors daug kas sako, kad jam trūksta skonio vienam. Apsėdimu vadinu, nes jei namie nėra bent vieno avokado - man jau neramu :D Na nes dažnai dar juo panokinti reikia ir pan., tai perku į ateity :)) Ir paskutiniu metu jiems vis akcijos - https://www.iki.lt/akcijos/iki-leidiniai/iki-savaitele - tai kaip tik kietesnius paimu į tą ateitį ir tada jau jaučiuos saugi :D Beje, mėgstamiausias patiekalas su avokadu yra užtepėlė su pakepintomis saulėgrąžomis ir varškės užtepėle - tobula!

    AtsakytiPanaikinti