09 gegužės 2016

Filmų dienoraštis

Kai rašai bakalaurinį, laikas bėga greičiau, nei norėtųsi. Faktas. 

Atrodo, po tų valandų sėdint prie kompiuterio norisi tik kuo greičiau nuo jo atsiplėšti ir lėkti į miestą, į gryną orą, kažkur prasiblaškyti ir atitraukti mintis nuo bakalaurinio temos. Vis dėlto, ironiška, bet pastaruoju metu atsitraukusi nuo vieno ekrano ilsiuosi prie kito - išjungusi kompiuterį keliauju į kiną. 

Kiek save pamenu, visada mėgau filmus. Negaliu pasakyti, kad tik gerus - kartais ir romantinė komedija nuspėjamu siužetu (kaži ar turinti didelę išliekamąją vertę) praskaidrina dieną. Taip, aš gan keistai vertinu filmus. Iš vienos pusės, mėgstu paanalizuoti sudėtinius filmo elementus: ar muzika kuria tinkamą atmosferą, ar personažai įvairiapusiški ir įdomūs, ar kostiumai atitinka vaizduojamą laikotarpį... Tačiau vertinimą dažniau nulemia mano emocijos, visiškai subjektyvios ir nebūtinai pagrįstos. Greičiausiai dėl to būčiau prasta filmų kritikė, ir dažnai, kai draugai prašo parekomenduoti kokį nors filmą vakarui man gan sudėtinga tai padaryti, nes žinau, kad mane privertusi ašaroti drama kitam žmogui gali pasirodyti visiška nuobodybė. Tuo kinas mane ir žavi - įspūdžiais, kuriuos palieka. 

Norėdama tuos įspūdžius išsaugoti ilgesniam laikui, sugalvojau pasidaryti užrašų knygelę, kurioje fiksuočiau matytus filmus, užsirašyčiau įsimintiniausias citatas, ar labiausiai sužavėjusias scenas. Be abejo, mano idėja nėra labai originali - tokią knygutę jau turi Moleskine, mačiau ir kitų gamintojų analogų. Vis dėlto, norėjau, jog knygutėje būtų būtent tokios skiltys, kurių man reikia, todėl įsigijau paprastą užrašinę ir paverčiau ją į filmų dienoraštį. 


Išskyriau tokias skiltis:

  • Metai, šalis. Žiūriu ne tik holivudinius filmus, tad kartais būna įdomu prisiminti, kokios šalies šis filmas, ypač, jei yra kelios jo adaptacijos, kurias vėliau galiu palyginti tarpusavyje.
  • Režisierius. Kartais prie režisieriaus vardo skliausteliuose pasižymiu ir žinomiausią jo filmą arba filmą, kurį norėčiau pamatyti ateityje.
  • Aktoriai. Žinoma, nesurašau visų aktorių - tik tuos, kurie vaidino pagrindinius vaidmenis arba paliko man didžiausią įspūdį. Skliausteliuose taip pat pasižymiu kokiame dar filme šis aktorius ar aktorė vaidino.
  • Žanras. Labai praverčia ieškant filmų, kai norisi kažko konkretaus, pvz.: dokumentikos ar kulinarinio filmo ir pan.
  • Kur, kada, su kuo. Mėgstu prisiminti su kuo žiūrėjau filmą, gal tai nėra itin svarbu pačiam filmo vertinimui, bet greičiau malonus sentimentas. O štai kur žiūrėjau filmą jau svarbiau - jei tą patį filmą žiūriu kine, o paskui namie ar atvirkščiai, nuomonė gali pasikeisti (gal kine sužavėjo efektai, o pažiūrėjusi namie įsigilinau į scenarijų ir pan.)
  • Trumpai. Dažniausiai ieškodama, ką žiūrėti, jau turiu gan konkretų norą - pvz.: filmas apie dirbtinį intelektą. Taigi tokius konkrečius dalykus apie kiekvieną filmą ir susirašau, labai trumpai - apie ką jis, kokios esminės nagrinėjamos temos.
  • Rekomenduočiau. Trumpai užsirašau, kam rekomenčiau šį filmą - t.y. ne kokiam konkrečiam žmogui, bet greičiau kokiam atvejui - pavyzdžiui, "kai norisi motyvacijos", "kai norisi romantikos" ir pan.
  • Aš manau. Čia visiškai laisvai užsirašau viską, ką norisi - tai gali būti citatos, gražiausios filmo akimirkos aprašymas, pasiskundimai, pagyrimai ir t.t.
  • Vertinimas nuo 1 iki 10. Kaip ir sakiau - vertinimas subjektyvus, gali būti, kad antrą kartą žiūrėdama tą patį filmą jį įvertinčiau visai kitaip, bet stengiuosi vertinti iškart po filmo, kol emocijos neišblėsusios.Turiu pripažinti, dienoraštyje užfiksuoju ne visus matytus filmus, nes yra tokių prastų, kuriems net nesinori gaišti laiko rašant, tačiau didžioji dalis kine matytų nugala į šią užrašų knygutę. Ateityje planuoju pasidaryti panašią ir perskaitytoms knygoms!


Ar jums būtų įdomu šiame tinklaraštyje sulaukti atsiliepimų apie mano peržiūrėtus filmus? Puslapio dešinėje pusėje rasite apklausą apie tai, kokių įrašų norėtumėte išvysti daugiau, sudalyvaukite!

O jūs ar fiksuojate savo peržiūrėtus filmus? Jei taip, ką tam naudojate: internetines svetaines, išmanųjį ar užrašų knygutę?

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą