07 rugpjūčio 2015

Šalta - Karšta: nude paletės

Jeigu jūsų paklaustų, kokia kosmetikos priemonė yra universaliausia, ką atsakytumėte? Aš turbūt rinkčiausi neutralių atspalvių nude paletę - su ja galima padaryti laaabai daug, pradedant įvairiais akių makiažų variantais, baigiant antakių ryškinimu ar net veido kontūravimu. Todėl šiandien nusprendžiau atgaivinti "Šalta - Karšta" rubriką ir joje apžvelgti keturias skirtingas rusvų atspalvių paletes.Išsikėliau kelis kriterijus, pagal kurias jas įvertinau balais nuo 1 iki 5:

Įpakavimas. Kas jums svarbiau, ar graži dėžutė, ar geras produktas? Nors aš linkusi didesnį dėmesį skirti produkto kokybei, įpakavimas man taip pat svarbus - juk puikius šešėlius laikant nesandarioje dėžutėje juos labai lengvai galima sugadinti.
Spalvos. Mane erzina paletės, kuriose spalvos nedera tarpusavyje - tada makiažui reikia naudoti papildomus šešėlius iš kitų palečių, o tai nėra labai patogu. Todėl iš nude paletės aš tikiuosi, kad spalvos derės tarpusavyje ir kad jas bus galima panaudoti bent kelioms paskirtims (pvz.: tiek kaip šešėlį, tiek kaip antakių formavimo priemonę).
Pigmentacija. Kas iš to, jei spalva graži dėžutėje, o ant akies voko jos beveik nematyti?
Tekstūra. Esu turėjusi nemažai šešėlių, kurių spalva nuostabi, bet jie siaubingai byra arba visiškai neįmanoma jų retušuoti. Tad iš geros nude paletės tikiuosi, kad šešėliai tolygiai tepsis, nebyrės ir bus lengvai retušuojami.
Kaina/kiekis. Esu nieko prieš mokėti didesnę kainą, jei kokybė to verta. Taip pat tikiuosi, kad produkto kiekis atitiks kainą.
Įsigijimas. Jei paletę lengva rasti, nereikia siųstis jos iš užsienio ar laukti eilėje, man tai visada yra privalumas.

Į kriterijus neįrašiau šešėlių laikymosi, todėl, kad juos visus naudoju su šešėlių pagrindu, o su juo jie visi išlieka daugmaž panašiai.

Taigi, pradėkime nuo labiausiai mane nuvylusios paletės:


Tai yra Vera Valenti (Brown) paletė:


Įpakavimas. Tokios tragiškos pakuotės reikia dar ir paieškoti. Dėžutė su kažkokiais a la miško vaizdeliais bent jau manęs nenuteikia labai džiugiai, logotipas ir tas negražus, bendras vaizdas - kaip pigi kiniška prekė. Na, bet sakykim, kiekvieno skonis skirtingas, gal kažkam ši dėžutė graži. BET - ji nesandariai užsidaro. O tai jau neatleistina šešėlių pakuotei. Ji yra kartoninė, užsidaro su magnetu, bet tas kartonas slankioja į šonus... Žodžiu, prastai.


Kad būtų dar prasčiau, pakuotėje yra kažkoks pasišaipymas iš veidrodžio. Rimtai, jis toks mažas, kad aš jame nė pusės savo antakio neįžiūriu, o ką jau kalbėti apie makiažo darymąsi. Pakuotėje buvo pridėtas ir aplikatorius, bet juos aš visada išmetu ar sunaudoju kam kitam, nes vargti darantis makiažą be šepetėlių neverta. Be to, kadangi šešėliai gan birūs, o pakuotės viduje yra tepli medžiaga, įpakavimas nuolat murzinas ir neišsivalo. Taigi, už įpakavimą 2/5 (tik dėl to, kad šešėliai per visą turėjimo laiką nesuskilo/nesutrupėjo, tai vadinasi, pakuotė bent šiek tiek juos apsaugojo).Spalvos. Kaip jau minėjau, iš nude paletės tikiuosi, kad šešėlius galėsiu naudoti bent kelioms paskirtims.
Rodau, kaip ant odos atrodo Vera Valenti šešėliai:


Vienintelis atspalvis, kurį panaudočiau pora variantų - pirmasis, jį galima naudoti tiek ant viso voko, tiek norint pašviesinti antakio linkį ar akies kamputį. Visi kiti atspalviai ne itin universalūs, be to, man nepatiko tai, kad visi jie į raudonumą ir šešėliams pradedant blukti akys atrodo pavargusios ir patinusios. Duodu 2/5.

Pigmentacija. Palyginus su kitomis šioje rubrikoje bandytomis paletėmis, pigmentacija prastoka, bet iš esmės teko matyti ir prasčiau pigmentuotų gerų firmų šešėlių. 3/5

Tekstūra. Jau vien iš nuotraukos matyti, kad šešėliai tepasi netolygiai, gabalais, byra. 3/5

Kaina/kiekis. Šią paletę prieš du metus gavau Adorebox dėžutėje (nesijaudinkit, ji galioja du metus, o po šios apžvalgos keliaus tiesiai į šiukšlinę). Bandžiau ieškoti šios paletės internete, bet neradau nei lietuviškose, nei užsienio parduotuvėse. Užmačiau ją tik vinted už kelis eurus, bet spėju, kad ji tokio pat senumo, kaip manoji... Kadangi kainos išsiaiškinti nepavyko, šio kriterijaus neskaičiuosiu vertindama bendrą rezultatą. O kiekis palyginus su kitomis paletėmis pats mažiausias - 3.8 g.

Įsigijimas. Kaip ir minėjau, net neįsivaizduoju kur būtų galima rasti šią paletę, tad 0/5.


Verdiktas: 2/5.  Antroji paletė - žymiai geresnė ir nusipelniusi nemažai mano pagyrų - Gosh Smokey Eyes paletė (02 Brown). Drąsiai rekomenduočiau šią paletę ir prie "Šilta" ji atsidūrė tik dėl smulkių trūkumų.


Įpakavimas. Tikrai gražiausia pakuotė iš visų apžvelgtų šioje rubrikoje. Yra skaidri plėvelė su schema, kaip naudoti šiuos šešėlius, manau, schema gali būti naudinga tiek toms, kurios dar tik pradeda savo pažintį su makiažu, tiek toms, kurios prieš pačios eksperimentuodamos nori išbandyti gamintojų siūlomą variantą. Pakuotė labai tvirta, nors turiu ją jau kurį laiką, visiškai nesusibraižiusi. Man labai patinka tai, kad šešėliai yra ne kvadratėliais, o pailgomis linijomis, atrodo labai gražiai ir neįprastai:


Pakuotėje nėra nei veidrodėlio, nei šepetėlio. Man tai nėra minusas, nes naudoju savo šepetėlius ir dažausi namie, bet tikiu, kad yra žmonių, kurie pasigestų šių smulkmenų. Vis dėlto pakuotė turi ir rimtą minusą - labai sunkiai atsidaro ir ne vieną nagą į ją esu nusilaužusi. Aišku, sandarumas yra gerai, bet ne toks, kad nebūtų galima atidaryti be žirklių/peilio, todėl 4/5.


Spalvos. Negaliu pasakyti, kad man šimtu procentų patinka, kaip jos suderintos:


Pirmoji spalva perlamutrinė, puikiai atliekanti savo darbą tiek kaip šešėlis, tiek kaip spindesio suteikianti pudra. Antrroji spalva man visai nepatinka - schemoje siūloma ja padengti visą voką, bet atspalvis yra šiltas, ant akies voko atrodo beveik kaip oranžinis, akys su juo lyg užverktos. Manau, jei vietoje šios spalvos būtų buvusi neutralesnė, paletė man būtų patikusi kur kas labiau. Trečioji spalva graži, galima naudoti tiek vieną - bronziniam dūminiam makiažui - tiek su kitomis pabrėžiant akies voko linkį. Paskutinioji spalva mano mėgstamiausia, naudoju ją tiek antakiams paryškinti, tiek kaip pravedimą, tiek kaip šešėlį. Žodžiu, iš keturių spalvų trys puikios, o viena man nepatiko (bet tai tik skonio reikalas, tikiu, kad mėgstančioms šiltus atspalvius ji visai patiktų). Dar vienas nedidelis minusas - nėra visiškai matinių spalvų - pirmoji perlamutrinė, o likusios trys satininės (?),nežinau kaip tiksliau apibūdinti, jos nėra blizgios, bet ir ne matinės... Jei žinote, kaip tai nusakyti, pasidalinkite komentaruose! Taigi, 3/5.

Pigmentacija. Kažkodėl nuotraukoje neatrodo taip gerai, kaip yra iš tiesų, bet pigmentacija labai gera tiek bandant su pirštu, tiek ant akies voko, priekaištų neturiu, 5/5.

Tekstūra. Pliusas - labai maloniai ir tolygiai dengiasi, puikiai retušuojasi. Deja, labai smarkiai byra, todėl kai dažausi čia palete, iš pradžių pasidarau akių makiažą, apvalau viską kas nubyrėjo ir tik tada darau viso veido makiažą. 4/5

Kaina/kiekis. Šių šešėlių kaina: ~13 €, o pakuotėje net 8 g. Tai brangiausia apžvelgta paletė, bet atsižvelgiant į didelį kiekį rašau 4/5.

Įsigijimas. Gosh kosmetikos galima rasti kai kuriose "Eurokos" parduotuvėse, teko matyti ir "Kosmadoje". Taigi, ja prekiaujama ne visur, bet rasti įmanoma. 3/5.

Verdiktas:  3,8/5


Šį kartą tarp geriausių net dvi paletės - viena ypač pigi, tačiau verta dėmesio, o kita solidžiau atrodanti ir tinkanti daugybei progų.

Pradėkime nuo "Essence" akių šešėlių paletės "Quatro"(atspalvis 05 to die for).Įpakavimas. Tai tikrai nėra stiprioji šios paletės pusė - pigus plastikas, o ir išvaizda ne itin solidi. Nėra nei veidrodėlio, nei aplikatoriaus (nors, pasikartosiu, už tai taškų nenumušu, nes man tai nėra prioritetas). Tačiau viskas užsidaro sandariai, rankinėje ar kosmetinėje vietos užima nedaug, pliusas už kiek įdomesnį nei įprasti šešėlių kvadratėliai pateikimą. Sakyčiau, pakuotė jaunatviška, paprasta ir nors ne itin daili, bet savo funkciją atlieka. 4/5 


Spalvos. Štai čia ir atsiskleidžia šios nedidukės paprastutės paletės privalumai. Spalvos suderintos puikiai:


Pirmoji spalva tinkama viskam, kartais ją net naudoju kaip spindesio suteikiančią pudrą (highliter'į), aišku, tai reikia daryti lengva ranka. Man patinka, kad galima kontroliuoti šios spalvos stiprumą - nuotraukoje jos pakabinau nemažai ir spalva atrodo nepermatoma balta, tuo tarpu naudojant ją mažesniu kiekiu ji atrodo kaip lengvi blizgučiai. Antroji spalva man taip pat labai patinka, nes yra artima mano odos tonui (dėl to nuotraukoje ji neatrodo itin ryški - paprasčiausiai susilieja su mano oda). Aš ją naudoju tiek viso voko padengimui, tiek kitų šešėlių retušavimui.
Trečioji spalva nuostabi, dengiant ją ant viso voko galima išgauti ryškų bronzinį makiažą,taip pat šią spalvą mėgstu naudoti kaip pravedimą.
Paskutinioji spalva - matinė ruda, tinkama tiek antakių paryškinimui, tiek pravedimui, tiek įvairiems makiažo variantams.
Man labiausiai patiko tai, kad paletėje puikus matinių/blizgių/satininių spalvų santykis ir jas galima labai įvairiai derinti. Pavyzdžiui, norint neutralesnio varianto galima derinti antrą ir ketvirtą spalvas, norint ryškiau ir blizgančiai - pridėti pirmą ir trečią. Žodžiu, 5/5.

Pigmentacija. Manau, viskas akivaizdu iš nuotraukos - pigmentacija geresnė net už kelis kartus brangiau kainuojančią "Gosh" paletę. 5/5

Tekstūra. Šešėliai dengiasi gerai, nenubyra, bet retušuojant juos reikia šiek tiek pasistengti. 4/5
 
Kaina/kiekis. Pakuotėje yra 5g produkto, o kaina - vos 3,39 €. 5/5

Įsigijimas. Paletę rasti tikrai paprasta, ji yra visoses "Drogas" ir "Eurokos" parduotuvėse. 5/5

Verdiktas: 4,7/5 

Na ir paskutinioji paletė - Avon True Color (Mocha Latte). Apie ją jau rašiau ir net kūriau video, bet ši paletė verta būti paminėta dar kartą.Įpakavimas. Šią paletę naudoju gerą pusmetį, per tą laiką jos pakuotė spėjo apsidaužyti, įgyti visokių įbrėžimų ir atrodo nebe taip gražiai, kaip atrodė iš pradžių. Bet, jos labui turiu pasakyti, kad ištvėre ji tikrai daug - tiek kelionų, tiek kritimų nuo stalo. Išskyrus įbrežimus, ji man patinka - graži, minimalistiška, o svarbiausia - labai patvari. Ne kartą buvo nukritusi ant žemės, tačiau šešėliai nenukentėjo.


Pakuotė su veidrodėliu kurio visai pakanka norint pasitaisyti makiažą, taip pat buvo pridėtas aplikatorius (nenaudoju jo, bet noriu pabrėžti, kad net aplikatorius ir tas buvo kur kas kokybiškesnis nei Vera Valenti paletėje). Viskas užsidaro sandariai, atsidaro lengvai. 5/5

Spalvos. Nuostabios! Neperdedu, ši paletė nuo pat kovo buvo viena iš mano naudojamiausių ir į netolimas keliones keliavo kartu su manimi. Kodėl? Nes spalvos laaabai universalios:


Pirmoji perregima, tai vienintelė spalva iš visų aprašytų palečių, kurią drąsiai naudoju net virš skruostikaulio (kaip spindesio suteikiančią pudrą), nes blizgučiai neryškūs, o labai subtilūs.
Antroji spalva mano mėgstamiausia, ji tinkama VISKAM - antakių paryškinimui (ypač tinka šviesiaplaukėms - išbandyta!), pravedimui, viso voko padengimui, galų gale, iš bėdos naudojant labai lengva ranka ją galima pritaikyti ir kaip kontūravimo priemonę, nes spalva visiškai matinė, yra į pilkumą, o ne raudonumą. Žodžiu, super!
Man reikėjo laiko, kad susidraugaučiau su trečiaja spalva - anksčiau kai rašiau apie šią paletę minėjau, kad ji tik padengia voką blizgučiais. Vis dėlto, pasitreniravusi supratau, kad ją reikia tepti ne ant kitos spalvos, o vieną, tiesiai ant šešėlių pagrindo, tuomet galima sukurti labai gražų ir šventišką efektą. Labai norint, galima naudoti ir kaip bronzinį pravedimą.
Paskutinioji spalva vėlgi super, tinkama tamsiaplaukėms antakių paryškinimui, akių kontūro pravedimui, voko linkio formavimui...
Pliusas tas, kad paletėje dvi blizgios ir dvi matinės spalvos, tad su jomis galima nemažai nuveikti.
5/5!
Pigmentacija. Puiki, nustebino tai, kas net matinės spalvos yra taip intensyviai pigmentuotos. 5/5.
Tekstūra. Niekas nebyra, retušuojasi puikiai, laikosi ilgai, šešėliai labai švelnūs ir minkšti. 5/5
Kaina/kiekis. Už 5g 8,60 €, bet nuolat vyksta nuolaidos ir paletę galima įsigyti už ~5 €. 5/5
Įsigijimas. Vienintelis trūkumas, paletę reikia užsisakyti per Avon konsultantę, o tuomet laukti, kol ją pristatys. 3/5

Verdiktas: 4,7/5 
 
Taigi, toks ilgas ir išsamus šios dienos straipsnis, tikiuosi, jis padės jums renkantis neutralią nude atspalvių paletę. O kokius reikalavimus jūs keliate kasdienei šešėlių paletei? Pasidalinkite komentaruose!

6 komentarai:

 1. Labai keista skaityti tokį atsiliepimą apie Avon paletę - kiek esu girdėjusi, niekam jų šešėliai nepatinka, visi skundžiasi prasta pigmentacija ir kieta tekstūra... Išties įdomu, gal Avon pakeitė šešėlių formulę. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Išties, gali būti! Nes paauglystėje turėjau Avon šešėlius tokioje pat dėžutėje, tai ne itin patiko. O šie iš naujai išleistų, tai gali būti, kad formulė pakitusi, reikės kitokias spalvas išbandyti ir pažiūrėti, kaip ten su pigmentacija, nes šia palete tai esu labai patenkinta :)

   Panaikinti
 2. man pagrindinis kriterijus yra pigmentacija, toliau jau eina pakuotė. tačiau man tavo parodyti Gosh šešėliai neatrodo pakankamai pigmentuoti, su tokiais žaisti labai neturiu kantrybės, nors, jeigu juos turėčiau, kankinčiausi vien tik dėl sunaudojimo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aha, nuotraukoje kažkodėl jie atrodo mažiau pigmentuoti, nei realiai, gal todėl, kad pirmos dvi spalvos gan švelnios :) šiaip jų pigmentacija nebloga, aš visus šešėlius naudoju su šešėlių pagrindu, tai spalva dar labiau išryškėja. Man Gosh paletė visai patiko, bet tikrai, už tokią kainą galima rasti ir geresnį variantą :)

   Panaikinti
 3. Labai naudingas įrašas :) norėčiau pamatyti tokio pobūdžio lyg "paauglei reikalinga kosmetinė" įrašą! :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū už idėją! Esu dariusi panašaus tipo vaizdo įrašą: https://www.youtube.com/watch?v=81MJURkTgyA tačiau būtinai padarysiu ir straipsniuką :)

   Panaikinti