09 liepos 2014

Nekenksmingas, bet veiksmingas?

Prieš kurį laiką rašiau apie šį "Garnier" dezodorantą, jis man visai patiko, tačiau jį pabaigusi grįžau prie savo labai pamėgto "Garnier Invisible". Nors girdėjau nemažai kalbų apie tai, kad įprasti dezodorantai sukelia daug alergijų ir yra itin nesveiki, niekada to pati nepatyriau, todėl visada rinkdavausi tai, ką lengvai galima rasti parduotuvėje. Bet, arba šįkart įsigijau kažkokį brokuotą produktą, arba mano oda dėl kažkokių nepaaiškinamų priežasčių ėmė kitaip reaguoti į šį dezodorantą-antiperspirantą - pasireiškė alergija ir pažastis ėmė nemaloniai perštėti. Faktas, kad niekas nenori sudirgusių, paraudusių ir perštinčių pažastų, bet nesinaudoti dezodorantu ir nekvepėti, manau, sau negali leisti nė vienas žmogus, bendraujantis su kitais.

 Nulėkiau į parduotuvę kažko savo sudirgintoms pažastims ir išsirinkau dezodorantą "Rasa Deo-Soft", skirtą jautriai odai, ant įpakavimo buvo pabrėžta, kad jis be aliuminio druskų. Paskaitinėjau aprašymą ir jis nuteikė optimistiškai - produktas be alkoholio, be dažomųjų medžiagų, tinkamas naudoti po pažastų skutimo.Po kelių dienų dezodoranto naudojimo, mano pažastys nurimo ir alergija pasitraukė. Labai tuo apsidžiaugiau, nors šis produktas ir turi trūkumų, kuriuos vėliau pastebėjau. Visų pirma, tai ne dezodorantas-antiperspirantas, o tik dezodozantas  - tai yra, jis tik nesustabdo prakaitavimo, o tik sumažina nemalonų jo kvapą. Be to, šis dezodorantas vos tik užtepus ant pažastų atrodo ryškiai baltas ir tenka palaukti geras 10-15 minučių, kol jis įsigers. Bandžiau tepti ir itin mažą produkto kiekį, bet ši problema vistiek išliko. Kalbant apie teigiamus dalykus - dezodorantas maloniai kvepia, tikrai gerai neutralizuoja nepageidaujamą prakaito kvapą, netepa drabužių (žinoma, jei prieš tai palauki, kol visiškai susigeria), jį naudodama nepastebėjau jokių alergijos požymių.

Šiam produktui einant į pabaigą jau buvau apsidžiaugusi, kad atradau nors ir ne idealų, bet odos visiškai neerzinantį variantą, kuris yra bent šiek tiek natūralesnis, neturi aliuminio druskų, kurios (kaip kai kurie mano) daro neigiamą poveikį organizmui. Vis dėlto, nusprendžiau panagrinėti jo sudėtį ir atradau, jog jame yra methylchloroisothiazolinone - pavojingas konservantas, galintis sukelti alergiją. Tiesa, jis pačioje dezodoranto sudedamųjų dalių sąrašo pabaigoje, vadinasi, jo priemonėje yra itin mažas kiekis. Vis dėlto rizika, kad dezodorantas gali sukelti alergiją, yra.

Tuomet atsinešiau "Garnier Invisible" ir panagrinėjau jo sudėtį. Jos pradžioje - aliuminio chlorohidratas, kuris vertinamas prieštaringai. Vieni teigia, kad aliuminio druskos yra itin toksiškos žmogaus organizmui, kiti - kad jokių rimtų įrodymų nėra. Taip pat sudėtyje atradau linalool, pavojingą ingredientą, kuris yra dažnas alergenas.

Žodžiu, nors "Rasa" dezodorantas man patiko ir nealergizavo mano odos, negaliu jums jo drąsiai rekomenduoti, mat sudėtyje jis taip pat turi kenksmingų priedų. Galiu tik pasiūlyti jį rinktis vietoje kitų, dar kenksmingesnių dezodorantų, ką kol kas darau ir pati. Bet jau žiūrinėju ir ieškau natūralesnes priemones, tik norisi kažko, kas veiktų pagal paskirtį ir kad netektų visą dieną nejaukiai jaustis ir bijoti pakelti ranką.

Todėl noriu paklausti jūsų - gal turite kažkokį mėgstamą dezodorantą, kuris yra nekenksmingas ar bent mažiau kenksmingas? Gal naudojate kažkokį natūralų produktą ir jus tenkina jo poveikis? Būčiau labai dėkinga už nekenksmingo, bet veiksmingo dezodoranto rekomendavimą!

1 komentaras:

  1. Sveiki! :) kviečiu užsukti į naujai susikūrusį tinklaraštį! http://lafille-verte.blogspot.com/?m=1

    AtsakytiPanaikinti