02 kovo 2014

Spėkit,kodėl aš nemėgau lakuotis nagų?

Anksčiau nekenčiau lakuotis nagų namuose.

Rodos, jau tobulai nusilakuoju nagus, visi kraščiukai gražiai užpildyti, spalva vientisa. Džiovinu džiovinu tuos nagelius, nerašau sms'ų, neužsirišinėju batų, nesivelku kelnių, žodžiu, nedarau nieko, kas turi potencialą sugadinti mano naująjį manikiūrą. Ir štai, praleidus šitiek laiko rinkdamasi spalvą, lakuodamasi nagų lako pagrindą, du sluoknius savo mėgstamos spalvos ir dar viršutinį nagų lako sluoksnį, be to, gerą pusvalandį visa tai džiovinusi imu ir...susigadinu nagą. Ar net kelis. Tada suima pyktis, viską nusivalau ir tikrai nebeturiu kantrybės kartoti proceso iš naujo.

Manikiūrą salone darytis mėgstu, tai ir atpalaiduoja, ir rezultatas visada būna džiuginantis (žinoma, jei patenki pas gerą specialistę, bet kadangi aš vieną tokią pažįstu, tai problemų nekyla :)). Vis dėlto, nagų spalva nesilaiko ilgiau negu savaitę-pusantros, o taip dažnai bėgioti į grožio saloną neturiu nei laiko, nei pinigų. O gražių nagų vistiek norisi. Tad tenka kažkaip suktis pačiai.

Po daugybės nevykusių bandymų, nagų su įvairiausiais lake atsispaudusiais ornamentais (deja, ne todėl, kad toks užmanymas, o todėl, kad su dar neišdžiūvusiais nevykusiai prisiliečiau prie kokio nors objekto), pageltusių/pajuodavusių/paraudonavusių po lakavimo nagų pagaliau atradau sau labiausiai tinkamą lakavimo būdą. Noriu su jumis pasidalinti keliais dalykais, kurie mano namudinį manikiūrą paverčia ne susierzinimo kupina popiete, o gražiu ir (sąlyginai) greitu rezultatu.

  • Pirmasis mano suvokimas/atradimas - aš per dažnai naudodavau pasenusį laką! Tikrai kiekviena mūsų žino tą jausmą, kai mėgstamiausia nagų lako spalva vos po kelių lakavimų ima dengti nagą kažkaip ne taip, tada lakas ne tik pasidengia netolygiai, bet ir labaiiii ilgai džiūsta. Kaip pasitikrinti, ar nagų lakas nepaseno? Girdėjau tokį keistą būdą, kuris skamba kaip mistika, bet tikrai veikia: atsukite buteliuką ištraukite nagų lako šepetėlį ir suskaičiuokite iki 5. Jei per tą laiką ant šepetėlio buvęs lakas susiformuos į lašelį ir nulašės atgal į buteliuką - lakas dar geras.
  • Aišku, supratusi, kad beveik pusė mano nagų lakų yra pasenę (o juk spalvos tokios gražios...) ėmiau ieškoti būdo, kaip juos atgaivinti. Turbūt esat girdėjusios apie tai, jog reikia įpilti šiek tiek acetono ir nagų lakas bus kaip naujas. Bandžiau šį būdą ir nors tam kartui nagų lakai tikrai lengviau lakavosi, palikus juos pastovėti nuo spalvos atsiskyrė vandenėlis. Taigi, nerekomenduoju šio būdo, nes jis tik sugadina laką (arba bent jau nėra tinkamas visiems lakams, nes maniškius sugadino). Galiausiai, atradau stebuklingą priemonę - nagų lako skiediklį! Turiu patį paprasčiausią,  pirktą už kelis litus ir jis sėkmingai atgaivino visus senstelėjusius mano nagų lakus!
  • Nedažnai, bet retkarčiais pasitaikydavo dar ir tokia problema - lakas gerai padengdavo nagą, normaliai džiūdavo, tačiau išdžiūvęs...susiburbuliuodavo! (Atrodydavo lyg po juo būtų maži oro burbuliukai) Ilgą laiką nesupratau nuo ko šitaip nutinka, kol kažkur perskaičiau, jog nagų lakai, laikomi per šiltai, yra linkę burbuliuotis. Pakeičiau jų laikymo vietą į vėsesnę ir tai suveikė :)
  • Viena iš nemaloniausių procedūrų man visada buvo nagų valymas. Tas ilgas nagų zulinimas su acetonu permirkusia vata... Tada youtube atradau video, kur rodo, kaip labai paprastai, taupiai (vatos atžvilgiu :)) ir žymiai greičiau nusivalyti nagus. Smagiausia tai, kad valant nagus šiuo būdu lengvai nusivalo net ir lakas su blizgučiais! Taigi, išbandykit: nagų valymo stebuklai
  • Vis dėlto, kad ir kaip gerai nusivalo pats lakas, yra tokių spalvų, kurios pakeičia nago plokštelės spalvą (pavyzdžiui, nuvalius raudoną laką nagai lieka nesveikai pageltę, o po mėlyno lako išvis būna kažkokie zombių nagų atspalviai..). Kad taip nenutiktų, būtinai ir primygtinai siūlau naudoti nagų lako pagrindą. 
  • Vienintelė problema, kurios man nepavyko išspręsti taip, kaip norėčiau - nagų susigadinimas. Rodos, net nejudu, bet ant nago vistiek atsispaudžia koks neaiškus dryžis. Galiausiai supratau, jei negaliu to išvengti, reikia kažkaip užmaskuoti! Taigi, didžiausia nagų lakavimo paslaptis (tadam tadaaam) - lakuoti viršutinį nagų lako sluoksnį kitą dieną!!! Taip, žinau, skamba keistai, bet logika tokia : iš vakaro nusilakuoju nagus, kažkiek padžiovinu (be viršutinio sluoknio jie džiūsta greičiau) ir einu miegoti. Ryte atsikeliu su visiškai išdžiūvusiais (ir su kiek pagadintais arba ne) nagais. Užlakuoju viršutinį nagų lako sluoksnį, kuris paslepia visus nepageidautinus dryžius, įspaudus ir panašiai. Sluoksnis išdžiūsta per porą minučių, nes yra lakuojamas ant visiškai išdžiūvusių nagų, o ne ant kelių dar drėgnų sluoksnių košytės.
  • O čia mano mėgstamiausia trijulė: viršutinis nagų lako sluoksnis, nagų lako pagrindas ir aliejukas odelėms.

    Tikiuosi, tarp šių patarimų atradote kažką naujo ir naudingo! O kaip jūs rūpinatės savo nagais, kiek laiko tam skiriate? Komentaruose labai lauksiu jūsų atradimų bei pastebėjimų!

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą