12 kovo 2014

Mažai pastangų - daug garbanų!

Ar žinot tą jausmą, kai laukia be galo įtempta diena, o jos vakare dar kokia nors proga, pavyzdžiui, draugės gimtadienis? Tada kad ir kaip besistengtum, po dienos darbų pasipuošti nebeturi nei noro, nei laiko, nei jėgų ir po kurio laiko peržiūrinėjant vakarėlio nuotraukas vis kažkas pamini, kad atrodai pavargusi... O juk taip norisi visada atrodyti puikiai - taip, lyg tavo šukuosena būtų padaryta ką tik, makiažas - nenubėgęs, o šypsena - nepavargusi...
Norėčiau žinoti, kaip tai padaryti (jei kas žinot - patarkit!), deja, nežinau. Bet noriu su jumis pasidalinti šukuosena-gelbėtoja - ji puikiai tarnauja tada, kai dieną reikia, kad plaukai nesimaišytų aplink veidą, o vakare - kai nori įspūdingų garbanų. Taigi, viskas vyksta labai paprastai:Reikės: saujos plaukų segtukų, liaudiškai vadinamų "špilkutėm" (gal kas žinot, kaip taisyklingai juos pavadinti?..) arba bet kokių kitų segtukų, kuriais įprastai sutvirtinate kuodą. Aš naudoju tokius:

(P.S. Nekreipkit dėmesio į šimtą skirtingų mano plaukų atspalvių, vis bandau atrasti tobulą, bet kol kas ne itin pavyksta, todėl aš tokia Dryžius-Ryžius...):
 1. Geriausia šios šukuosenos savybė - ji gerai pavyksta tiek iš ką tik išplautų, tiek iš jau kiek pasiriebalavusių plaukų. Prieš pradedant daryti šukuoseną, reikėtų nuspręsti, kokios fiksacijos jums norisi - jei norite lengvų a la paplūdimio garbanų - naudokite plaukų putas, jei mėgstat tvirtesnes, nelinkusias išsileisti garbanas, prieš darydamos šukuoseną vos vos sudrėkinkite plaukus vandeniu, o pabaigtą šukuoseną supurkškite laku.

2. Atskirkite plaukus per pusę taip, kaip parodyta nuotraukoje. Visai nesvarbu išgauti tobulą liniją - vistiek jos nesimatys, svarbiausia, kad plaukai būtų padalinti į dvi apylyges dalis.


3. Viršutinįjį plaukų kuokštą pradėkite sukti (visai nesvarbu, į kurią pusę - svarbiausia, kad suktųsi). Kol kas nesunku, ką? (Išsiduosiu - sunkiau nepasidarys! Tai tikrai labai lengva šukuosena!) Tiesa, jei jūsų plaukai iškarpyti ir nepavyksta susukti jų taip, kad visos nepaklusnios sruogelės gražiai gultų, sudrėkinkite išsipešusias sruogeles vandeniu ar plaukų putomis - tada jos lengviau priglus ir vientisiau suksis.4. Sukamiems plaukams leiskite gulti į "kringeliuką" (sakiau, kad bus nesunku!). Mano plaukai trumpi, todėl susidaro tik viena "kringeliuko" kilpa, bet, priklausomai nuo plaukų ilgio, sukite juos tol, kol visi gražiai suguls prie galvos (ar jūs vaikystėj nesukdavot taip vienos plaukų sruogos? Aš pamenu, kad sukdavau... Tai va, ši šukuosena - kažkas panašaus!). Likusį mažą galiuką, kuris nebenori suktis paslėpkite po susuktais plaukais ir viską sutvirtinkite sauja "špilkučių" arba kitų jūsų naudojamų segtukų.


5. Na štai, pirma dalis ir įveikta. Kadangi mano plaukai gan trumpi, kol kas ši šukuosena atrodo kaip paprastas kuodukas, jei jūsų plaukai ilgesni, turėtų atrodyti įspūdingiau :)


6. Dabar lygiai tą patį padarykite su apatiniu plaukų kuokštu (štai ir matosi mano iškarpyta plaukų dalis - tai šitas išsipešusias sruogeles reikia sudrėkinti vandeniu ar plaukų putomis, tada jos priglus prie kitų plaukų. Nors, aš mėgstu šiek tiek netvarkingai atrodančią šukuoseną, todėl kai skubu, palieku sruogeles pasipešiojusias). Antrąjį "kringeliukų" kuoduką taip pat sutvirtinkite segtukais, stenkitės antrąjį kuoduką tvirtinti prie pirmojo ir suspausti juos kartu, segtukų dėkit negailėdami, taip, kad šukuosena jaustųsi tvirtai. Šiame žingsnyje jau galite supuršti plaukus laku (tada ir segtukai geriau juose laikysis) ir apžiūrėti rezultatą.


7. O jis atrodo taip - paprasta, tvarkinga ir patogi šukuosena. Galite ją pasiįvairinti kokiu plaukų aksesuaru ir bus neįprastas kuodelis :)


Na, o dabar labiausiai laukta dalis - tai kaip gi atsiranda tos garbanos? Turiu pasakyti, kad iš patirties pastebėjau, jog užtenka valandos - dviejų ir išleidus plaukus jau turėsite nuostabias bangas, bet aš labiausiai mėgstu šią šukuoseną panešioti visą dieną - tai yra, jei žinau, kad vakare man reikės gražiai atrodančių garbanų, šiuo būdu susisuku plaukus iš ryto. Taigi, rezultatas po gerų 4-5  valandų šitaip surištais plaukais (šukuosena jau gerokai pasipešiojo, mat buvo vėjuota diena, o aš turiu dau trumpų sruogelių, kurios tik ir laukia progos išsipešti, bet per visą dieną pačio kuoduko taisytis nereikėjo nė karto):

Na, štai ir garbanos :) Jeigu kažkas neaišku, drąsiai klauskite komentaruose - net pati nustebau, kaip sudėtinga suprantamai aprašyti tokios paprastos šukuosenos pasidarymo eigą. Bet, tikiuosi, kad jums šis kuodukas-garbanų gamintukas patiko ir jį išbandysite!
0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą