09 kovo 2014

Kas bendro tarp kosmetikos ir uogienės?

Ar dažnai jums tenka šaldytuve rasti uogienę, ant kurios nenurodyta pagaminimo data? Aš labai mėgstu skanauti namines uogienes, turiu jų prisirinkusi iš visų giminių ir pažįstamų, kurie jas gamina, bet kartais būna, kad koks išdykęs stiklainėlis nukeliauja į šaldytuvo gilumą, o kai besitvarkydama jį atrandu, visai nepamenu, kada jį ten įdėjau... Gerai yra tai, kad labai paprasta sužinoti, ar uogienė dar gera - atsuki, pauostai, apžiūri ar nėra pelėsiuko ir jei viskas gerai, toliau valgai. Deja, su dekoratyvine kosmetika viskas nėra taip paprasta.
Gerai, jei ant kosmetikos gaminio pakuotės užrašyta iki kada jis galioja, tačiau toks produkto ženklinimas nėra labai populiarus. Neblogai, jeigu ant pakuotės yra toks ženkliukas:

 Jis nurodo, kiek mėnesių po atidarymo produktas tinkamas naudojimui. Kiek prasčiau, jei nepameni, kada pradėjai jį naudoti. Žodžiu, amžinos bėdos, galiausiai pasibaigiančios mintimi, kad "dar tikrai geras" ir pasenusi kosmetika vis dar užima vietą kosmetinėje bei gadina veido odą (nors ir visai nesinori jai šitaip kenkti). Tai ką daryti?

1. Turint šiek tiek atliekamo laiko, galima išsirikiuoti visą turimą kosmetiką ir pagal kiekvieno gaminio kodą ČIA susirasti galiojimo laiką. Bėda - šiame tinklapyje yra tik populiariausių įmonių gaminiai.

2. Nekreipti dėmesio į kosmetikos galiojimo laiką ir nuodyti savo odą pasenusiomis priemonėmis (bet nei man, nei jums šis variantas neturėtų būti prie širdies, fui fui).

3. Išsiaiškinti, kiek laiko nuo atidarymo galioja tam tikros priemonės  (žinoma, reikia nepamiršti apie taip vadinamą "lentynos gyvenimą" - t.y. laiką, kiek produktas gali išstovėti iki atidarymo. Todėl nusipirkę kosmetikos priemonę, nenukiškite jos į stalčių ir nelaikykit neatidarytos porą metų - tai galiojimo tikrai neprailgins). Taigi, trumpa atmintinė:

Blakstienų tušas

KIEK GALIOJA: Kad ir kaip bebūtų liūdna, tai greičiausiai gendantis kosmetikos produktas. Jį reikėtų keisti kas 3 mėnesius (jei naudojate jį kiekvieną dieną), ar kiek rečiau, jei naudojate tik ypatingomis progosmis. Vis dėlto, tušo nevalia naudoti ilgiau nei 6 mėnesius po atidarymo. Jei pasikeitė tušo kvapas, konsistensija (jis tapo klampesnis, sulipina blakstienas) - meskite jį lauk!
SVARBU: Jokių būdu nebandykite išdžiuvusio tušo skiesti vandeniu/kokiu kitu skysčiu, nes jame pradės daugintis bakterijos! Taip pat, jei prasidėjo akių uždegimas/infekcija ir tuo metu naudojote tušą, jį būtinai reikia išmesti, nes jis gali būti užkrėstas ir prailginti gijimo procesą. Dar vienas svarbus dalykas - nesidalinti blakstienų tušu su draugėmis (tai taip pat gali padidinti akių infekcijos riziką), o jei vis dėlto labai norisi tai padaryti, naudokite vienkartinius blakstienų tušo šepetėlius. (Beje, nebūtina jų pirkti - išmesdamos seną tušą, pasilikite jo šepetėlį, gerai išplaukite, išdžiovinkite ir džiaukitės!)

Skysti produktai


KIEK GALIOJA: Skystas makiažo pagrindas galioja apie metus-pusantrų, toks pats ir skystų skaistalų, maskuoklio, kreminių akių šešėlių bei lūpų blizgio galiojimo laikas. Trumpiausiai iš skystų produktų galioja akių kontūro priemonės - nuo 3 iki 6 mėnesių.
SVARBU: Jei įmanoma, rinkitės skysto makiažo pagrindą indelyje su dozatoriumi, o ne tokį, iš kurio reikia "kabinti" produktą - pastarajame greičiau kaupiasi bakterijos. Turbūt net nereikia priminti, kad jei tepate skystą makiažo pagrindą pirštais, rankas prieš tai būtina kruopščiai nusiplauti.

Lūpų ir akių pieštukai

KIEK GALIOJA: Čia jau kiek džiugesnės žinios - tinkamai prižiūrimi lūpų ir akių pieštukai galioja apie 1-2 metus!
SVARBU: Kiekvieną kartą prieš naudodamos pieštuką, jį nudrožkite - taip pašalinsite ant jo susikaupusius nešvarumus, jie nepateks ant odos, o ir produktas taip prižiūrimas tarnaus ilgiau. (Man laaabai patinka tie pieštukai, kurie turi dangtelyje įmontuotą drožtuką, taip patogu!)

Lūpdažiai

KIEK GALIOJA: Lūpdažiai taip pat "gyvena" ilgai - apie 2 metus!
SVARBU: Būtų idealu, jei lūpdažį dažytumėt ne tiesiai ant lūpų, o naudotumėtės teptuku (kurį būtina plauti po kiekvieno naudojimo! Kaip tai padaryti, skaitykite čia.). Nors, lengva sakyti, sunku padaryti - juk dažniausiai lūpdažiai įsikūrę rankinėje, tam, kad visada būtų po ranka, o visur kartu nešiotis šepetėlį lūpoms būtų nepatogu... Na, bet bent jau mylimiausius ir proginius lūpdažius, kurie laikomi namie, galite patausoti tokiu būdu.

Birūs produktai

KIEK GALIOJA: Na ką gi, galit pasidžiaugti, kad jūsų šešėliams, skaistalams, kompaktinei bei bronzinei pudrai šiukšlinė gresia dar negreit - šie produktai galioja 2 metus.
SVARBU: Nors birūs produktai galioja ilgai, reikia nepamiršti tų pačių taisyklių, kaip ir naudojant kitas dekoratyvinės kosmetikos priemones - nenaudoti jų sergant, naudoti tik su švariais makiažo šepetėliais.

P.S. Ekologiška kosmetika dažniausiai turi kiek kitokį galiojimo laiką (natūralūs ingredientai bei konservantų nebuvimas trumpina produkto gyvenimą), tad reikėtų domėtis apie kiekvieną produktą atskirai :)


Nežinau kaip jums, bet man nepagerėjo nuo to, kad žinau, kiek kas galioja. Na, tuo tris tušo galiojimo mėnesius tai dar galiu suskaičiuoti, bet garantuoju, kad po dviejų metų jau tikrai tikrai neprisiminsiu, kada pirkau tą ar kitą šešėlių paletę ir ji pas mane užsibus kiek ilgiau, nei reikia. O dar žinant tai, kad mėgstu didelę dalį savo kosmetikos nešiotis tai šen, tai ten, dažnai pasitaiko, kad visi "gamykliniai" užrašai nusitrina, ir prisimink, kad geras, kada baigėsi tas galiojimo laikas. Kaip mėgstu, jog ant uogienės stiklainėlio būtų lipdukas su pagaminimo data (ir netektų paragavus suprasti, kad uogienė vis dėlto surūgus), taip ir ant kosmetikos gaminio būtų kur kas maloniau rasti lipduką su atidarymo data, nei, pavyzdžiui, pasidažius blakstienas su pasenusiu tušu pasigauti akių uždegimą. Gaminio pakuotės tai gal ir (ne gal, o tikrai) nepuošia, bet bent jau jausiuosi saugi, kad nekenkiu savo veidui tepdama ant jo visokias senienas. Štai mano žymėjimo pavyzdys - prieš mėnesį pirktas Make Up Academy šešėlių pagrindas ir maskuoklis (kaip matot, visi užrašai pakuotės gale jau spėjo nusitrinti):


O čia dar pora pažymėtų daikčiukų (beje, ar norėtumėte šiame tinklaraštyje išvysti MUA kosmetikos apžvalgų? Lauksiu atsakymų komentaruose!):


Taigi, tokie tie mano atradimai, apvaliau savo kosmetikos atsargas, tai dabar džiauguosi savimi :) Ir mąstau, kad greit reikės pirkti naują tušą... Tiesa, dar viena išvada, kurią padariau atkreipusi dėmesį į dekoratyvinės kosmetikos galiojimo laiką - mano manymu, verta investuoti į tai, kas galioja ilgiau (t.y. verčiau pirksiu kiek pigesnį tušą, bet brangesnę kompaktinę pudrą). Ką jūs apie tai manot?

O kaip jums sekasi apskaičiuoti kosmetikos galiojimo laiką ir atsikratyti pasenusiomis priemonėmis? Lauksiu jūsų minčių ir idėjų komentaruose!

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą