26 vasario 2014

Kaip prižiūrėti makiažo šepetėlius?

Nežinau kaip jūs, bet aš esu tinginukė ir nemėgstu rutinos. Miegot visada einu skirtingu laiku, pusryčiai man gali būt tiek 7 ryto, tiek 5 popiet... Bet kai kalba eina apie makiažo šepetėlių priežiūrą, užmaršumo ir tingėjimo sau neleidžiu! Ar žinot, kiek visokių bakterijų kaupiasi mūsų šepetėliuose? Negyvos odos ląstelės, aliejai, makiažo likučiai, dulkės... O jei neprižiūrime šepėtėlių ir reguliariai jų neplauname, visai tai nusėda ant mūsų odos. Brrr...

Taigi, manau, visi sutariame šiuo klausimu - makiažo teptukus reikia valyti. Bet atsiranda kita dilema - kaip tai daryti teisingai?Kosmetikos pramonė sukūrė nemažai specialių makiažo teptukų valiklių, kurie skiriasi savo sudėtimi ir funkcijomis - vieni skirti giliai išvalyti teptukus (tai reikėtų daryti kartą per 1-2 savaites), kiti - deizinfekuoti juos ir nuvalyti jų paviršių (šį valiklį reikėtų naudoti po kiekvieno teptukų naudojimo).

Apie pirmos rūšies valiklius, dar vadinamus teptukų šampūnais, informacijos radau gerokai daugiau.
Žinant, kad nesu nei kosmetologė, nei makiažo meistrė, o tiesiog makiažo vartotoja, nenoriu išleisti didelių sumų tokiems teptukų valikliams, kaip MAC (nors priemonės kiekis ir nemažas, o kaina neviršija 100 Lt, gal tai ir neblogas pasirinkimas tiems, kurie pasiryžę mokėti papildomą kainą už siuntimą ir laukti, kol prekė atkeliaus į Lietuvą). Gerokai pigesnis variantas - ELF šepetėlių valiklis, ir Lietuvą jis pasieks per ~ 10 dienų, tačiau sudėtyje jis turi parabenų. Galiausiai nusprendžiau paklausti draugės, kuri studijuoja kosmetologiją ir profesionaliai užsiima makiažu, kaip ji valo makiažo šepetėlius. Ji rekomendavo ERDESA plovimo priemonę. Žinoma, priemonių yra gerokai daugiau, nei šios trys (jei naudojate kažkokį itin gerą ir čia nemapinėtą teptukų šampūną/valiklį, pasidalinkit jo pavadinimu komentaruose!), tačiau visų jų funkcija labai panaši.

Internete gausu ir kiek kitokių - namudinių būdų, kaip valyti makiažo teptukus. Negaliu garantuoti jų visų patikimumo, tik pasakysiu, kad radau tokių variantų, kaip įvairūs mišiniai, į kurių sudėtį įeina: alyvuogių aliejus (skamba įtartinai - aš noriu iš savo teptukų pašalinti juose susikaupusius aliejus, o ne pridėti naujų...), kūdikių šampūnas (šis variantas gal ir logiškas, juk kūdikių šampūnuose visos sudėtinės dalys švelniai veikiančios, tad jos neturėtų pakenkti ir teptukams, tik klausimas, ar pakankamai gerai pašalins iš jų nešvarumus), indų ploviklis (na nežinau kaip jūs, bet tikrai nenorėčiau pilti indų ploviklio ant savo veido, t.y. teptukų jame irgi neplausiu), alkoholis (dezinfekuoja, tačiau džiovina teptukų šerelius).

Prisipažinsiu, ilgą laiką savo makiažo teptukus ploviau...veido prausikliu (gelinio pavidalo)! Na, jis dezinfekuoja ir išties gerai pašalina makiažo paliktus nešvarumus (juk tam jis ir yra skirtas, kad pašalintų juos nuo veido!). Vis dėlto, nesu įsitikinusi, kad šepetėliams labai "sveika" jo sudėtis - gali būti, kad kai kurios sudedamosios dalys džiovina šerelius ir, nors to dar nepastebiu, po truputį juos gadina. Taigi, negaliu šimtu procentų rekomenduoti šio "naminio" savo metodo, tačiau ekstra-atvejui jis tinkamas :) Tuo tarpu teptukų "pravalymui" tarp naudojimų, pasitekdavau drėgnas dezinfekuojančias servetėles, skirtas makiažo valymui. Įvairiuose renginiuose esu mačiusi, kaip makiažo meistrai tam reikalui naudoja šlapias servetėles, skirtas kūdikiams, tai, manau, šis metodas nėra pats blogiausias, jei po ranka neturi specialaus valiklio.

Ištyrinėjusi rastą informaciją nusprendžiau, kad nėra ko išradinėti dviratį ir vis tik geriau naudoti tas priemones, kurios tam ir skirtos - tada bent jau žinosi, kad šepetėliai visada gerai išvalyti, dezinfekuoti ir tinkami naudojimui. Artimiausiu metu žadu išmėginti ELF šepetėlių valiklius: šampūną ir kasdienį valiklį, būtinai su jumis pasidalinsiu savo pastebėjimais.

O dabar šiek tiek apie tai, kaip padžiauti išplautus teptukus. Negerai juos laikyti šereliais aukštyn, nes drėgmė skverbsis žemyn ir gali pažeisti klijus, kuriais šereliai yra pritvirtinti prie koto. Geriausia būtų šepėtėlius džiovinti šereliais žemyn, aš naudoju tokį būdą:
Svarbiausia gerai užveržti gumeles :) galima dėti ir kelis teptukus į vieną gumelę, tikrai išsilaiko. Vis dėlto, jei neturiu kur pakabinti visų savo teptuku, arba sunaudoju visas gumeles kokiai įmantriai šukuosenai, teptukus džiovinu taip:


Vietoj to, kad papratai suguldyčiau teptukus ant rankšluosčio, aš jį susuku į rulonėlį ir tada teptukus sudedu šereliais žemyn, taip vanduo džiūdamas neardo klijų.

O kaip jūs prižiūrite savo teptukus? Kokius valiklius naudojate jiems valyti? Pasidalinkite savo patirtimi ir patarimais komentaruose!


0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą